Doplňkové programy a kroužky

Doplňkové programy: Vzdělávání v naší mateřské škole je obohaceno o tzv. doplňkové programy.

Školáček

V rámci projektu Š K O L (K) A je dětem poskytována systematická příprava pro vstup do základního vzdělávání. Skupiny dětí s povinnou předškolní docházkou jednotlivých tříd pravidelně pracují v učebně TALENTÍK – http://msvarenska.cz/ucebna-talentik/.

Pro plynulý přechod dětí do základní školy úzce spolupracujeme se základními školami, psychology a dalšími odborníky.  Projekt v celém svém znění je k dispozici v šatnách dětí v šanonu s ostatními dokumenty školy.

Talentík

S dětmi vykazujícími nadání a zájem v oblasti přírodních věd pracujeme v rámci projektu Talentík:

Malý řemeslník

Ve spolupráci s Dolní oblastí Vítkovic realizujeme v mateřské škole lekce polytechnické výchovy.

Plavání

Lekce plavání jsou organizovány převážně pro děti od pěti let. Dlouhodobě spolupracujeme s ZŠ Gen. Píky. Tato aktivita je hrazena z finančního příspěvku zřizovatele (Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz) v rámci projektu Pohyb s radostí.

Zájmové kroužky: Pro školní rok 2019/2020 poskytujeme níže uvedenou nabídku kroužků pro děti. Prosíme, mějte na paměti, že zařazení dítěte do kroužku by mělo být podloženo jeho zájmen o určitou oblast (nikoli zájmem dospělých). Tyto kroužky probíhají v odpoledních hodinách a jsou zpoplatněny.

Angličtina

Seznamování s anglickým jazykem je zajišťováno certifikovanou lektorkou ve spolupráci s jazykovou školou Cloverleaf Ostrava. Angličtina je dětem nabízena ve dvou verzích, jednou nebo dvakrát týdně.

Více informací o výuce angličtiny v předškolním věku se dozvíte zde: Angličtina MŠO Varenská 2a, p.o.

Šikovné ručičky

Kroužek pod kreativním vedením zkušené paní učitelky Bronislavy Laryšové zahrnuje pracovní a výtvarné činnosti, které rozvíjejí dítě po všech stránkách jeho osobnosti. Menší skupina dětí poskytuje prostor pro zařazování rozmanitých výtvarných technik s využitím tradičních i netradičních materiálů. Originální díla zdobí nejen prostory mateřské školy ale i prostory veřejné (například jídelnu v komplexu Karolina Park).

Ve školním roce 2019/2020 budou aktivity kroužku obohaceny o pravidelné keramické tvoření pod vedením paní učitelky Mgr. Lenka Matulové.

Malý hasič – záchranář

Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Ostrava – Heřmanice a pod vedením profesionálního hasiče se děti seznámí nejen s prací hasičů, ale budou vedeny k zodpovědnosti za své chování a motivovány k pomoci druhým.

Taneční kroužek

Pod vedením mistrů tance děti projdou základní pohybovou a taneční průpravou. Kroužek je realizován Tanečním klubem Pierroforte Ostrava.