Proběhlo

IMG_20190110_162352
Štěstí přeje připraveným…A tak ani my v mateřské škole nechceme ponechat nic náhodě a kromě běžné vzdělávací nabídky, nabízíme předškolákům i něco navíc. Proto jsme například navštívili 1. třídy ZŠ Gen. Píky, nebo jsme připravili v naší mateřské škole ve spolupráci s p. učitelkami ZŠ „Zápis nanečisto“. Akce byla přínosná jak pro rodiče, kteří získali několik cenných rad a doporučení, tak především pro děti. Ty si mohly tzv. nanečisto vyzkoušet, jaké to bude za několik měsíců při skutečném zápisu.
listí
IMG_0237

Lípohrátky 2018!

Do oslav 100. výročí založení samostatného Československa jsme se zapojili i my na Varenské – děti, rodiče a zaměstnanci. Ale stále nás bylo málo, a tak jsme si pozvali čestné hosty, mezi nimiž byli i primátor města Ostravy Tomáš Macura a studenti Janáčkovy konzervatoře, kteří přispěli svým krásným hudebním vystoupením k slavnostní atmosféře. Naše milé děti se s Českou republikou seznamovaly již několik týdnů předem a výsledkem bylo, kromě hezké české výzdoby i hezké české zpívání o městech. Aby dojem z oslavy byl trvalý a hmatatelný, zasadili jsme si ve spolupráci s TS Ostrava na školní zahradě zaregistrovanou lípu, o kterou budeme s láskou pečovat. Nakonec jsme se všichni společně pokusili vytvořit českou vlajku pomocí nafukovacích balónků, posilnili jsme se lípovým čajem a českými buchtami.
 IMG_20181009_163819
 

S dětmi naší Mateřské školy se pravidelně v dopoledních hodinách účastníme akcí v Knihovně Jiřího Trnky, kde je vždy připraven skvělý program, který umí zaujmout. Stejně tak, jako děti vždy zaujme prostředí knihovny. Vznikl tedy nápad ukázat i rodičům místo, které s dětmi navštěvujeme.

9. října odpoledne jsme se sešli přímo v čtení podněcujících prostorách knihovny na společné akci. Paní knihovnice připravily dětem a rodičům několik strategicky rozmístěných stanovišť, díky kterým měli možnost seznámit se nejen s knihami, ale i s celým prostorem. Za splnění kvízů, úkolů a nasbírání razítek, čekala na všechny zasloužená odměna. Poděkování patří všem, kteří si udělali čas a našli tak pro sebe a své blízké cestičku ke knihám.

20180626_103522_resized

Každý rok přemýšlíme, kam vyjedeme s dětmi na výlet. Když vybíráme to správné místo, myslíme na  bezpečnost, zajímavost, přínos pro děti, hezké prostředí. Letos padla volba na Záchrannou stanici v Bartošovicích a místo splňovalo všechna kritéria. Jen už zajistit, aby nepršelo. A tak jsme vyslovili prosbu nebíčku a vyjeli. Stanice slouží jako nemocnice pro divoká zvířata již od roku 1983, letos tedy slaví 35 let. My jsme navštívili Dům přírody Poodří, který se nachází v areálu stanice. Probíhá v něm ekologická výchova a osvěta opřená o fakta z praktického života, chování lidí k divokým zvířatům, chybám, kterých se při styku s nimi dopouštějí a dále o vycpané exponáty. Po té jsme se podívali i do záchranné stanice na živé zachráněné tvory.

IMG_4109
Každý školní rok přináší ve svém závěru chvíle naplněné rozpaky. Na jedné straně jsme veselí a hraví, těšíme se na prázdniny a na všechny hezké zážitky. Na straně druhé nás naplňuje trochu i smutek nad tím, že zase něco končí. Končí hezký projekt Cestovatelské pohádky, končí společně sdílené chvíle a předškolákům končí bezstarostné období v mateřské škole. A co si budeme povídat, i jejich rodičům. Abychom pod tíhou nostalgie nekazili všude panující radost, zaměřme se na to pěkné, zajímavé a nové, co nás všechny čeká. Předškolákům, kteří hráli ten den svou hlavní roli, přejeme spolu s paní starostkou městského obvodu MOaP Petrou Bernfeldovou velkou dávku štěstí. Snad ho našly v každé konfetě .
20180606_101558_resized_1 6. 6. 2018 – Návštěva v ZUŠ Sokolská s předškoláky

 

 

DSCN5314  30. 5. 2018 – Den dětí v naší školce

Letos byl Den dětí hodně rušný a tak trochu v duchu školního preventivního programu. Dopoledne proběhl cvičný požární poplach. Děti trhly rekord a za 4 minuty zvládly ukázkový přesun ze školky s heslem „Hlavně žádnou paniku!“ Odpoledne to pak propuklo naplno. Děti z hasičského kroužku, který  u nás vede profesionální hasič, předvedly dokonalou záchranářskou scénku. Po té se s rodiči volně procházeli školní zahradou, kde na ně čekalo mnoho úkolů a profesionálů záchranných složek. Nakonec si v režii Klubu rodičů a přátel školy pochutnali na opečených dobrotách. Všem, kteří se na organizaci této akce podíleli, mockrát děkujeme.
20180523_164549  21. 5  – 25. 5. 2018 – Škola v přírodě na Hotelu Kyčera, Prostřední Bečva

Do školy v přírodě se těšíme každý rok, děti i paní učitelky. Pro nás pedagogy je příroda neskutečně inspirativní a pro děti je nekonečným zdrojem možností k pozorování, objevování a zdolávání překážek. Při styku s prvním klacíkem nebo šiškou se okamžitě spouští lavina představivosti a fantazie. A úplně nejlepší na přírodě je to, že se dá i ochutnávat.
DSCN5182 18. 5. 2018 – Cestování s Hopsalínem

Tento školní rok je díky projektu Cestovatelské pohádky v duchu cestování, a tak není divu, že i Hopsalín si pro nás připravil cestovatelský program. Počasí přálo a školní zahrada nám poskytla dostatek prostoru pro taneční rejdění. A jak je vidno, atmosféra strhla i dospělé. Kdo ví, kam všude každý z nich v duchu cestoval?
32928249_1866782506686309_831243460752179200_n  14. 5. a 17. 5. 2018 – Jak jsme slavili Den rodiny

Láska, bezpečí, jistota, radost, naplnění…to jsou synonyma pro rodinu. Společná radost, veselí, zábava, sdílení.. tak takto bychom mohli nazvat společné oslavy Dne rodiny v mateřské škole. Abychom zachovali intimitu, sounáležitost se svou skupinou, odehrávaly se akce s rodinami v jednotlivých třídách odděleně, ale dobrou náladu jsme měli určitě všichni společnou.
21-min (1) (1)
 od listopadu 2017 se scházejí děti z Mateřské školy Ostrava, Varenská 2a, p. o. v Klubu Talentík. V průběhu několika měsíců měly možnost se seznámit se základními přírodními vědami prostřednictvím aktivit nejen v mateřské škole, ale i na odborných pracovištích.
IMG_20180328_140844

Navštívili jsme tentokrát lékárnu Apavar na ulici Jurečkova, v Ostravě. Děti přivítaly paní lékárnice Mgr. H. Zvaríková a PharmDr. K. Svrčinová.  Spolu s žabičkou Apavarkou jsme nejprve poznávali nejrůznější léčivé bylinky. Bylo to zajímavé, ale to opravdové bádání nás čekalo až v laboratoři lékárny. Zde měly děti možnost ochutnat a poté si namíchat vlastní bylinkové čaje. Doufejme, že si na nich pochutnali spolu s dětmi i všichni doma.

DSCN4803
Společně jsme zahájili jarní akci interaktivním čtením pohádky Velikonoce slepičky Pepičky. Po té se děti s rodiči prošli celou mateřskou školou a v každé třídě je čekala spousta příjemných aktivit motivovaných přečtenou pohádkou. Ať už v podobě velikonočního vyrábění, pohybových i rozumových úkolů, „slepičí“ stezky odvahy nebo zdobení perníčků.  Příjemné bylo určitě i posezení u jarně prostřeného stolu s jak jinak, než vajíčkovými pochoutkami, se kterými si daly práci naše paní kuchařky.
DSCN4666
Rej masek a nejrůznějších kostýmů, dobrá nálada, veselá hudba a navíc ještě zábavné pohybové aktivity – to vše máme spjato s karnevalem, který neodmyslitelně patří nejen k tomuto období roku, ale k životu dětí vůbec. Tentokrát jsme se bavili s klaunem Hopsalínem a jeho zvířecími, cirkusovými kamarády. Poděkování patří rodičům Natálky Šimkové, kteří nám poskytli již poněkolikáté sál zdarma.
IMG_20180220_102320

Tentokrát se děti z kroužku Talentík vydaly objevovat a experimentovat s barvami do Světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic.

DSCN4589
 Letos se děti z naší mateřské školy již tradičně zúčastnily týdenního lyžařského kurzu na LS Skalka. Každým dnem jsme zaznamenávali pokroky a větší radost z tohoto zimního sportu. Někteří se velice brzy vypravili na velkou sjezdovku, takže poznávacím znamením dětí z Varenské byly oranžové vestičky.
IMG-f5bbd0e916710f0996e6558a01979c62-V
V úterý odpoledne bylo na naší školní zahradě neobvykle živo. Tentokrát se o rušnou atmosféru nepostaraly děti, ale tažní saňoví psi – Alaskáni. V rámci projektu Cestovatelské pohádky, ve kterém jsme se posunuli až k Eskymácké pohádce, jsme díky tomuto houževnatému, pracovitému a rychlému psímu plemenu pocházejícího z Aljašky zažili nevšední dobrodružství. Seznámili jsme se se sportovní disciplínou musherství a fakt, že nebylo nikde po sněhu ani památky nám nebránilo v pořádné jízdě. Za psí spřežení zapřáhla paní musherka káru na kolečkách. A jako všichni psi i tihle tahouni milují piškoty, které si za několikahodinové projíždění po zahradě plně zasloužili. Někdy, ovšem místo psího jazýčku, skončil piškot v dětské pusince.
DSCN4504
Do zápisu do základní školy mají ještě předškoláci nějaký ten měsíc čas. Přesto neponecháváme nic náhodě a k pečlivé přípravě dětí na vstup do základního vzdělávání již druhým rokem přidáváme jakousi průpravu na důležitý okamžik předškoláků a tím je zápis do školy. Paní učitelky z prvních tříd zveme k nám, do prostředí, které je dětem dobře známé a spolu s jejich rodiči, mají možnost vyzkoušet si zápis na nečisto. Rodiče tak získají cenné informace o vzdělávání v první třídě s předstihem, aby měli možnost s dětmi ještě to či ono dopilovat.
DSCN4466
V tomto školním roce je součástí naší vzdělávací práce školní projekt Cestovatelské pohádky. Je postaven na stejnojmenné knize, kterou ilustroval Adolf Dudek. Jsme velice rádi, že nás v mateřské škole již podruhé navštívil a doslova nám to cestování „oživil a okořenil“. Provedl nás celou knihou nejen svými ilustracemi, ale také velkou dávkou humoru, akce a především poučení. A tak není divu, že se s ním děti loučily otázkou: „přijdete zase?“
DSCN4355

5.12.2017 – Mikulášská návštěva ve školce

Radost, očekávání, napětí a někdy i slzičky, to jsou pocity, které každoročně děti prožívají při návštěvě čertů, Mikuláše a anděla v naší školce. Nervozita a nejistota (je pravý, nepravý?) nakonec pominou, protože srdečný Mikuláš děti obdaruje a tak nakonec zbude jen velká úleva a radost. A tak to má být. Tak zase příští rok.

IMG_20171122_162255
DSCN4317
Při práci se člověk pěkně zahřeje a naši milí „brigádníci“ – rodiče a děti se to chladné odpoledne zahřáli hned třikrát. Pohybem, dobrým pocitem z krásně upravené školní zahrady a nakonec teplým čajem. Po příjemném a chutném občerstvení z naší kuchyně přišel čas uspat zahradní královnu. Malí broučci ji pomohli s těžkými křídly až ke krásně osvětlenému altánku a tam se s ní na dlouhý zimní čas rozloučili.
Děkujeme všem milým rodičům za ochotu strávit páteční odpoledne hrabáním listí a za dobrý příklad pro své děti i okolní obyvatele našeho sídliště. Ti asi koukali….
DSCN4231-2

25. 10. 2017 – Jak jsme slavili Den stromů

Ve středu odpoledne jsme se společně sešli na naší školní zahradě, abychom oslavili Den stromů. Společně s dětmi a rodiči jsme přivítali i vzácné hosty, kteří nám slavnostně otevřeli náš nový altánek. Bylo to velice příjemné odpoledne s dosti nepříjemným větrem. Ale dětem to radosti neubralo a s chutí si nejen zazpívali, ale i splnili spoustu úkolů a her. Všechny se tak nějak týkaly samozřejmě stromů. A sladkou tečkou byly výborné Honzovy buchty, které s láskou připravily naše paní kuchařky.

 DSCN4152  11. 10. 2017 – Zábava a kouzlení s klaunem

 

 DSCN4116-min 10. 10. 2017 – Když přijede na návštěvu dopravní policie
20170927_101954 27. 9. 2017 – Když přijedou na návštěvu hasiči

Na místo, kde jindy přijíždějí k naší mateřské škole zásobovací dodávky, přijeli to dopoledne hasiči. Proč, když nehořelo? No protože vědí, že jsou u nás velmi zvídavé děti, které hoří chutí a nedočkavostí prozkoumávat nové věci. A že toho hasičské auto v sobě skrývalo! Děti za tu krátkou návštěvu získaly spoustu nových informací. Nejvíce se jim líbily „vychytané“ kalhoty i s botami a možnost podívat se na vše pěkně zblízka. Nakonec se z některých odvážných stali na chvíli opravdoví hasiči a pokropili nám trávníky.

Logo MŠ Varenská Ostrava 26. 9. 2017 – Ve školce je veselo

Začátek školního roku v mateřské škole je každoročně ve znamení velkého seznamování. Každý se seznamuje s každým a se vším, co je pro něho nové.  Proto jsme se 25. a 26. 9. sešli v jednotlivých třídách s dětmi a jejich rodiči a společně strávili zábavné a uvolněné odpoledne. A tak zábavně a uvolněně jsme si tu pohráli s textem hezké pohádky (v rámci zapojení do celostátního projektu Celé Česko čte dětem), tu zahráli hru, zazpívali písničku (i anglicky), tu vyrobili pěkný dáreček pro kamaráda, obarvili hezký šátek nebo dokonce ochutnali bramborové speciality. Fotografie jednotlivých tříd najdete v sekci O nás.

20170621_105819

21. 6. 2017 – Školní výlet na Hukvaldy

Je tu léto, čas, kdy nás to táhne ven, toužíme být přírodě co nejblíže. A nás naše touha dovedla až na Hukvaldy. Nadechli jsme se čerstvého vzduchu, protřepali nohy, zbystřili jsme všechny smysly a vyrazili objevovat nové věci. A že bylo co objevovat! Především jsme ale poznali obrovskou sílu, kterou mají i někteří naší malí, když jsme společně zdolávali hrad. Odměnou nám bylo občerstvení, krásný výhled a hlavně dobrý pocit z překonávání sebe sama.

DSCN3970

20.6.2017 – Závěrečná motýlí slavnost

Motýlci, kam se podíváte…tak to vypadalo u nás v mateřské škole. Ano, žili jsme s těmi tvorečky dlouho a proto bylo třeba se náležitě rozloučit a nejen s nimi! Motýlí tanečky, písničky, básničky a příběh v podání našich dětí a paní učitelek byla opravdová podívaná pro všechny zůčastněné. Rodiče i čestní hosté si to u nás náležitě užili. A doufejme, že nejvíce si to užívaly děti, které nám už odrostly a vydají se po prázdninách na svou cestu za vzděláváním do základních škol. Přejme jim, aby ruku v ruce s Cestovatelskými pohádkami – knihou s osobním věnováním paní starostky Petry Bernfeldové, se jim jejich cesta vzděláním i životem dařila. Knihu si měly děti možnost po pasování opatřit i věnováním spoluautorky Jitky Severinové.

Po dobrém díle dobré jídlo a zábava…příjemné občerstvení a zábavné úkoly na školní zahradě čekaly na všechny, kdo měli chuť. Zároveň se mohli všichni zblízka seznámit s našim novým interaktivním motýlím záhonkem a hmyzím hotelem, které byly vybudovány z příspěvku statutárního města Ostrava.

20170605_170527

5.6. – 9.6.2017 – Motýlí zážitky ve škole v přírodě

Škola v přírodě má tu moc učitelky fyzicky i psychicky vyčerpat, za to děti energii získávají a k tomu nové prožitky. Odměnou pro nás dospělé jsou úžasy v očích dětí, jejich dychtivost prozkoumávat, objevovat a dovídat se nové věci. Letos jsme vyjeli do školy v přírodě na Prostřední Bečvu a v tomto krásném prostředí jsme dovršili projekt Za tajemstvím motýlů.

13.6.2017 – Třída U Myšky v divadle loutek

Děti ze třídy U Myšky se vydaly do Divadla loutek Ostrava na hravou pohádku v pokojíčku Mráček a Mračoň. Malí diváci měli možnost aktivně se zapojit do děje a prožít dobrodružství s laskavým sluníčkem, veselým Jirkou a polepšeným Mračoněm. Zbylý čas jsme využili k pohybu v dětském koutku na Černé louce.

Fotografia0105

6.6.2017 – Netradiční olympiáda

Dostali jsme pozvání k sportovnímu zápolení, které se uskutečnilo na školním hřišti mateřské školy Ostrčilova. Šlo o další ročník olympiády pro děti mateřských škol. Letos měly možnost porovnat své dovednosti v těchto disciplínách: běh přes překážky, stavba věže, hod obručí na kužel, vyfukování bublin a cvičně skok do dálky. Všichni soutěžili s nadšením a netrpělivě čekali na vyhlášení výsledků těch nejlepších. Naši mateřskou školu reprezentovala Zdeňka Vaňharová, Sofinka Gunarová, David Řeháček,  Vojta Braš, Max Šeparovič a  Samuel Vencl. Velice jsme se potěšili třetímu místu, které získal Max za stavbu věže. Odměněni byli nejen vítězové, ale také ostatní účastníci olympiády. Pořadatelé pro ně připravili pěkná trička  a upomínkové předměty.  Děti se po ukončení akce rozcházely s dobrou náladou a úsměvem na tváři.

20170601_103202

1.6.2017 – Jak jsme slavili svátek dětí

Den dětí jsme oslavili, jak jinak, než s motýlky. Po školní zahradě jsme pátrali po mluvících motýlcích, kteří nám prozradili důležité informace k plnění nejrůznějších úkolů. Po celou dobu nás pozorovali nejen živí motýlci, ale i zvědavý zajíc polní. A nesmělo chybět i něco dobrého od našich dodavatelů.

DSCN3790

30.5.2017 – Rostliny kolem nás

Prostřednictvím projektu „Za tajemstvím motýlů“ se děti v naší mateřské škole učí trpělivosti a dovednosti o někoho pečovat. Nejprve to byly Babočky bodlákové, o které se děti staraly od housenky až po dospělého motýla. Tentokrát jsou to rostlinky, bez nichž motýli žít nemohou. Děti si spolu s rodiči pod vedením paní zahradnice zasadili jedlé sedmikrásky a jahůdky. Odměnou jim pak budou jejich sladké plody a vědomí, že život člověka je s přírodou těsně spjatý. Náklady spojené s touto akcí byly hrazeny z příspěvku statutárního města Ostravy.

Sovičky a Zajíčci v knihovně 24.5.2017 010(1)

24.5.2017 – Knihovna 2

Tentokrát se do knihovny vypravily děti ze tříd U Zajíčka a U Sovičky. Program paní knihovnice „Co se děje v trávě“ byl velice poutavý, pro děti zábavný a též poučný. Díky přívětivému a profesionálnímu přístupu zaměstnanců knihovny se zde naše děti cítí  vždy dobře a tak zase o něco více podpoříme kladný vztah dětí ke knihám.

image-0-02-05-a597dc76e8a88d512fc9f47aa8ae052f666698fd15d25fe8e992afa1d1abe585-V

18.5.2017 – Návštěva knihovny

Školní projekt Za tajemstvím motýlů prožíváme v naší mateřské škole různým způsobem. Tentokrát se děti ze třídy U Medvídka vypravily do Městské knihovny J. Trnky na program „Co se děje v trávě“. Děti to velmi bavilo a navíc si rozšířily „motýlí obzory“. Především se však opět potvrdilo to, že kniha je dětem velice blízká a může se stát dobrým přítelem na celý život.

image-0-02-05-966d4b71b6ca9a1993fa044cbe3544e3f726c9814b5a99a54cae4b06a9a2f10b-V

15.5.2017 – Společné vypouštění motýlků

     V naší mateřské škole se stále něco děje. Již několik týdnů žijeme spolu s rodiči den co den pozorováním proměny housenky v kuklu a posléze kukly v motýla. Každé dítě si o tomto zázraku přírody vede vlastní „Motýlí složku“, která zaznamenává všechny vývojové etapy života Babočky bodlákové a spoustu dalších pracovních listů, omalovánek, písniček, básniček a motýlích příběhů. A nyní nastal ten největší okamžik, kdy jsme babočky vypustili do přírody. Některé třídy tak učinily na naší školní zahradě, jiné v blízkém Parku Milady Horákové.

Některým motýlkům se moc nechtělo a tak bylo třeba povzbudit je hezkou motýlí písničkou. Byl to moc krásný zážitek a samotní rodiče ocenili výchovný a vzdělávací efekt tohoto „živého experimentu, který jsme mohli uskutečnit díky finančnímu přispění MOb MOaP. Jak už jsem v úvodu řekla, u nás v Mateřské škole Varenská 2a se stále něco děje a jsme moc rádi, že jsou to jen samé hezké věci.

20170502_165447

2.5.2017 – Návštěva hasičské stanice 

První skupina dětí s rodiči navštívila Centrální hasičskou stanici v Ostravě – největší stanici v MS kraji. Díky profesionalitě a vstřícnosti hasičů měli všichni zúčastnění možnost nahlédnout nejen do zákulisí hasičárny, ale i do netypické a náročné práce záchranářů.

 DSCN3606

27.4.2017 – Výukový program v ZOO Ostrava

V den, kdy jsme se vypravili s dětmi 3.ročníků do ZOO za tajemstvím motýlích křídel, to vypadalo spíše na stavění sněhuláků. Počasí nás však neodradilo a děti si tak mohly dále rozšířit své „motýlí obzory“.

22.03.2017 – Návštěva 1. tříd ZŠ Gen. Píky

Návštěva předškoláků v 1. třídách ZŠ Gen. Píky to je jedna z dalších z podob spolupráce záklaní školy a naší mateřské školy. Přípravy na zápis jsou v plném proudu a kde jinde získají děti nejlepší představu o tom, co je čeká, než na místě samém a navíc se svými bývalými kamarády z mateřské školy. Bylo to příjemné a pro děti určitě přínosné setkání.

16.03.2017 – „Zápis na nečisto v MŠ“

V životě každého předškoláka je zápis do základní školy důležitým mezníkem a proto je třeba ho brát vážně. V naší mateřské škole tomu tak je a proto jsme ve spolupráci s paní učitelkami ze ZŠ Gen. Píky připravili tak zvaný „Zápis na nečisto“. Děti i jejich rodiče měli možnost zjistit, co je v dubnu čeká. Dětem se to velice líbilo a věříme, že ukázaly, že jsou pro svůj důležitý životní krok na cestě za vzděláváním připraveny. A pokud se vše nepovedlo úplně nejlépe, pak mají ještě nejaký ten čas na dopilování. Důležitá je pro nás všechny radost z učení.

07.02.2017 – „Celé Česko čte dětem“

Naše mateřská škola se přihlásila do projektu „Celé Česko čte dětem“. Pilotní akcí tohoto projektu byla celoškolní akce s rodiči. V úvodu proběhlo autorské čtení moderní pohádky O třech prasátkách. Poté jsme se rozešli do všech tříd, kde na děti a rodiče čekaly zajímavé, veselé a někdy dosti obtížné činnosti zaměřené na zdraví, zdravou výživu, hygienu a pohyb. Rodiče dětem četli zadání úkolů, nebo krátký příběh na konkrétních stanovištích.. (takový malinký nácvik na čtení pohádek). Děti byly nadšené a pečlivě si hlídaly splnění všech úkolů, za které sbíraly obrázky. Nejdéle se zdržovaly (a nejen děti) u prostřeného stolečku s ochutnávkou výborných pomazánek, ovoce a zeleniny. Mnoho maminek si vzalo od paní kuchařek připravené recepty. Děti si také pochvalovaly překážkovou dráhu, kterou jsme sestavili ze sportovního sady pořízené z projektu Atletická školička. Akce se moc líbila a na závěr byly děti i rodiče odměněny, jak jinak, než knížkou.

05.02.2017 – „Recyklohraní“

Naše mateřská škola se ve spolupráci s Klubem přátel školy „Naše dítě“ zapojila do projektu Recyklohraní. A tak se nám ve školce objevily krabice na staré použité baterie a tonery. Zapojeny jsou tak nejen děti plněním zadaných úkolů, ale i jejich rodiče recyklací baterií a tonerů.

20.12.2016 – Vánoční koncert pro rodiče

Již druhý rok jsme pozvali do školky rodiče, abychom si v předvánočním čase užili pěkné společné chvíle u rozsvíceného stromečku, voňavého cukroví a krásných vánočních písniček a koled. Letos nám vykouzlily úsměv na tváři i naši nejmenší a nejmladší děti ze třídy „U Ježečka“.

19.12.2016 – Vánoční vystoupení pro seniory

Vánoce znamenají, kromě jiného, rozdávání radosti, a to se nám v plné míře podařilo. Děti z naší mateřské školy vystoupily v  Domě s pečovatelskou službou na Gajdošové ulici a přinesly seniorům malý dáreček a pořádný kus vánoční nálady. Ukázaly tak nejen babičkám a dědečkům, ale i paní místostarostce Petře Bernfeldové, že jsou to moc šikovné a muzikální děti.

06.12.2016 – „Mikuláš s nadílkou“

13.11.2016 – „Strašidelné světýlkování“

Strašidla, kdo by na ně v dětství nevěřil. A přesto, že z této naivní představy o bubácích vyrosteme,  mnohdy se i v dospělosti rádi bojíme. K tomu zcela přirozeně vybízí dušičkový čas, listopad, kdy se brzy stmívá. A v kontrastu s tím vším temným je v každém z nás touha po světle a úleva, když se pak rožne světýlko. Na dětských tvářích jsme mohli vidět obrovské stěstí a radost, když jsme našli jednoho listopadového večera světlušku, nositelku světla a ta nakonec světýlko po třetím zaklínání vykouzlila. Byl to moc hezký a příjemný zážitek a děti si užívaly strašidelnou výzdobu školky ještě dlouho po této akci.

13.10.2016 – Drakiáda

Je tu podzim a s ním čas pouštět draky zas!

15.06.2016 – Rozloučení s předškoláky

Přesto, že nás počasí pořádně potrápilo, předškoláci i jejich kamarádi si užili hezké rozloučení s mateřskou školou. V úvodní části „Zahradní slavnosti“ jsme prověřili znalosti našich skoroškoláků. A protože v naší školce právě probíhá projekt „Vzhůru ke hvězdám“, byly některé otázky přímo astronomicky těžké. Děti to všechny úspěšně zvládly a poté vypustlily vzhůru ke hvězdám i balónek se svým přáním. Na závěr jsme je odměnili hezkou knihou a pamlskem. A protože, jak se říká, nejsme z cukru, v druhé části oslavy si děti i přes nepřízeň počasí užily kromě zábavného cirkusového vystoupení „Klaunek na volné noze“ i skákací hrad a trampolínu.

Děkujeme všem rodičům, kteří se aktivně i finančně podíleli na zajištění těto akce.

09.06.2016 – Výlet na Jarošův statek

Když na výlet, tak na čerstvý vzduch do přírody, za zvířátky, poznat a zažít něco nového. To vše se nám splnilo na Jarošově statku, středisku ekologické výchovy. Počasí vyšlo, svačinky byly dobré a tolik zvířátek kolem a tak blízko – sen každého dítěte.

21.04.2016 – Třída U Sovičky v Železničním muzeu

Děti jsou velice zvídavé, zajímá je všechno možné a proto jsme je zavedly do Moravskoslezského železničního muzea na nádraží Ostrava – střed. Děti si to velice užily, především proto, že si mohly vyzkoušet a osahat všechna ta zařízení, páky, tlačítla a jiné zajímavé přístroje. Nakonec se staly na malou chvíli strojvedoucími a řídily vlak z Opavy do Ostravy. Moc zajímavá a příjemná návštěva, kterou vřele doporučujeme i rodičům.

15.03.2016 – „Puzzliáda 2016“

Už se v naší školce zase něco děje….tentokrát to není jen zábava, ale také trochu zkoužka dovedností dětí (i jejich rodičů) ve skládání puzzlí, soustředění a postřehu. Ano je tu opět čas tradiční celoškolní soutěže Puzzliáda 2016. A jako každý rok, tak i letos jsme se přesvědčili o tom, že naše děti jsou moc šikovné.