V každém chvíli jste mi vzorem…

“Já ho neučím….ono je ještě malinké….” byla odpověď jednoho muže (otce?), když jsem ho dnes odpoledne požádala, aby dodržoval pravidla a nevjížděl do zákazu vjezdu u školy (povolení k vjezdu zajisté neměl). Snažila jsem se mu vysvětlit, že tímto konkrétním chováním učí dítě porušovat pravidla, tentokrát ta silničního provozu. (Mimochodem, přímo u vchodu budovy byla zaparkovaná další dvě auta a na parkovišti o pár metrů dále byly určitě cca tři místa volná.) Milí dospěláci, v každé chvíli jsme dětem vzorem, a v předškolním věku o to více, poněvadž se děti učí nápodobou.

Děkuji všem, kteří respektují (nejen) zákaz vjezdu k budově, a jdou svým dětem dobrým příkladem.

Bližší vysvětlení o tom, jak jsme dětem vzorem v každé chvíli, naleznete například v knize Jiřího Haldy.

S přáním krásných rodinných chvil

Stanislava Korcová