kufr

Vážení rodiče,

připravili jsme pro vás novinku – NAŠE (NE)OBYČEJNÉ KUFŘÍKY k zapůjčení. Jsou určeny pro všechny, kteří si chtějí se svými dětmi hrát, bavit se, dozvídat se nové a zajímavé věci, a hlavně být spolu!

Co se v našich kufřících ukrývá? Vaše (NE)obyčejné zážitky, pro které jsme vám tematicky shromáždili různorodé pomůcky (knihy, hry, karty, omalovánky apod.).

Obsah kufříků vychází z netradičních významných dnů, jež společně s dětmi v mateřské škole slavíme již druhým rokem díky projektu Naše (NE)obyčejné dny.

Obsah kufříků:

Níže je uveden přehled jednotlivých kufříků. Po rozkliknutí „hvězdičky“ se vám rozbalí popis předmětů i s vysvětlením daného tématu.

Systém zapůjčování:

Dole je k dispozici rezervační kalendář, kde si zapůjčení kufříku můžete objednat. V rolovací liště si nejprve vyberete kufřík, o který máte zájem. Poté vám kalendář nabídne volné termíny k rezervaci (datum je vyznačeno výrazněji). Kliknete na vybrané datum a vyplníte krátký formulář. My vám kufřík připravíme do vaší třídy, kde vám ho předají oproti podpisu paní učitelky. Kufříky se půjčují na 7 dnů. Při vrácení bude obsah kufříku paní učitelkou opět překontrolován.

 

Věříme, že vám naše kufříky zpříjemní společné rodinné chvilky a zároveň se nám podaří sdílet dění v naší mateřské škole.

 

Přejeme vám všem spoustu šťastných, veselých a nezapomenutelných zážitků!

 

Za tým školy Mgr. Stanislava Korcová

Seznam (NE)obyčejných kufříků

 

Odeslat

 

 

LÉKAŘSKÝ

 

Den srdce má zvýšit povědomí o kardiovaskulárních nemocech a jejich prevenci. Chceme, aby děti věděly, že pro své zdraví mohou mnoho udělat, a to jak pro zdraví fyzické, tak psychické.

Náš lékařský kufřík seznamuje děti zábavnou formou s lidským tělem, našimi smysly i s návštěvou u lékaře. Dále se pomocí „jogohrátek“ mohou protáhnout a zklidnit svou mysl, což je v dnešní době velmi prospěšné. Tak neváhejte a zkuste to společně s nimi!

ZÁCHRANÁŘSKÝ

 

V rámci Dne srdce děti seznamujeme s tím, že pro své zdraví mohou mnoho udělat. Důležité však také je, aby zároveň věděly, kdo jim konkrétně může pomoci v případě, že se někdy dostanou do svízelné situace.

Kufřík dětem přibližuje záchranáře prostřednictvím různorodých aktivit, ale je také zaměřen na rozvíjení znalostí a dovedností v oblasti dopravní výchovy. Již v předškolním věku děti získávají návyky, díky nimž se v budoucnu mohou vyhnout právě těm situacím, kdy by potřebovali pomoc záchranářů.

HASIČSKÝ

 

Hasičský kufřík rozšiřuje povědomí o záchranářích. Pomůže dětem nahlédnout do záslužné práce hasičů. Právě tito „hrdinové“ potřebují být pro výkon svého povolání zdraví a ve skvělé fyzické kondici.

Můžete si společně například číst, zahrát si pexeso, karty nebo dokonce stolní hru.

KUCHAŘSKÝ

 

Den srdce nám pomáhá dětem přiblížit také téma zdravého životního stylu, kde zaručeně patří zdravá a vyvážená strava.

Kuchařský kufřík vám zprostředkuje cestu za tajemstvím některých potravin (jak a z čeho vznikají), nabídne zdravé pokrmy pro děti z ovoce a zeleniny a další aktivity, u nichž budete moci společně přemýšlet (nejen) nad zdravými stravovacími návyky. I v této oblasti samozřejmě platí, že v předškolním věku pokládáme základy pro budoucí ne/zdravý život dítěte.

A pokud přece jen dostanete chuť na nějakou sladkou dobrotu, můžete si nazdobit naše netypické perníčky. Anebo že byste si raději doma upekli to své oblíbené? (A když uberete trošku cukru…)

BADATELSKÝ

 

Kufřík motivovaný Dnem Slunce, který děti nabádá k pohlížení na Slunce jako na zdroj energie pro naši planetu.

A co všechno na naší planetě, a hlavně v našem blízkém okolí, díky Slunci roste a žije můžete společně zkoumat prostřednictvím různorodých aktivit vycházejících z tohoto (NE)obyčejného kufříku. Čeká na vás velká dobrodružná cesta správného badatele. Připravte si všechny své smysly a dejte se do zkoumání, ať už je jakékoliv roční období.

DUHOVÝ

 

Kufřík plný barev vychází ze Dne Slunce, které díky svému teplu a světlu zahaluje naši planetu Zemi do bohaté palety barev.

Společně si pomocí nabídky v kufříku budete moci například číst o tom, co všechno maluje Slunce, hrát různé hry a samozřejmě si vymýšlet své vlastní aktivity.

MOTÝLÍ RŮŽOVÝ

 

Díky Slunci hýří naše louky, zahrady i parky překrásným voňavým kvítím, které poskytuje potravu i obydlí pro nesčetné množství motýlů.

Kufřík vám nabídne vzdělávací a zábavné aktivity zaměřené například na rozmanitost druhů motýlů i rostlin. Vývoj motýlů si děti snadno zapamatují přes manipulaci s modely ukrytými v našem (NE)obyčejném zavazadle.

VESMÍRNÝ

 

Den Slunce nám poskytuje prostor k poznávání vesmíru – ostatních planet i jeho zkoumání. Můžete ho objevovat společně prostřednictvím knih, puzzle i zábavné hry. Kufřík nabízí také unikátní karty, které vám jednoduchým prosvícením vytvoří doma hvězdnou oblohu. A pokud byste ve vesmírné expedici chtěli pokračovat, můžete v našem Talentíku (viz projekt Talentík na webových stránkách školy).

VESMÍRNÝ

 

Poselstvím Dne pozdravů je myšlenka, že by lidé spolu měli umět mluvit. U nás v mateřské škole intenzivně pracujeme s pravidly společného soužití, mezi které v prvé řadě patří pravidlo „kouzelných slovíček“.

V tomto kufříku si budeme také hrát se slovíčky. Nejprve však s písmeny. Pomocí zábavných her se děti mohou seznámit s abecedou a pokud budou mít zájem, mohou skládat i slova. Také na vás čekají zábavné básničky, s nimiž si můžete procvičit i svou paměť.

Den pozdravů může být zároveň podnětem i proto, abyste někomu nějaký milý pozdrav poslali a udělali mu tím radost. Tak s chutí do toho!

DIVADELNÍ

 

Divadlo je zahaleno velkou dávkou tajemna. A to právě děti velmi přitahuje. Hraní rolí patří mezi nejoblíbenější, a hlavně mezi nejčastější aktivity dětí.

S našim (NE)obyčejným kufříkem se i vy – dospěláci můžete velmi jednoduše přeměnit na „cokoliv“ a k dětem se přidat. A kdybyste si náhodou nevěděli rady, ony vám velmi rády poradí, jak na to.

POHÁDKOVÝ ČERVENÝ

 

Dalším netradičním významným dnem, který u nás ve školce „frčí“ je Den divadel. Jak by také ne! Vždyť pohádky a příběhy s nadpřirozenými i reálnými postavami tvoří každodenní život v naší milé školce. Hraní rolí patří mezi nejoblíbenější činnosti dětí.

A tak i vy doma se můžete společně vydat do pohádkové říše. V tomto kufříku na vás čeká Červená Karkulka se svým poučným příběhem, ale i doprovodnými aktivitami. Samozřejmě na vás budou čekat i další pohádky. Tak neváhejte a objevte tajemství červeného kufříku.

POHÁDKOVÝ PERNÍČKOVÝ

 

Z dalšího pohádkového kufříku na vás dýchne nejen dobrodružství dvou sourozenců – Jeníčka a Mařenky, ale také omamná vůně perníku. Pohádku si budete moci společně doma přečíst nebo zahrát, ať už jako divadlo pomocí loutek nebo prostřednictvím stolní hry. Samozřejmě si můžete společně doma upéct perníčky, i když zrovna není čas vánoční. Důvod se přece vždy najde. Vždyť už „jen“ společná práce je to důležité, proč se pustit do pečení.

A pokud byste se „perníku náhodou přejedli“, čekají na vás i další známé pohádky. Račte vstoupit do rozmanité pohádkové říše!

POHÁDKOVÝ RŮŽOVÝ

 

Růžový kufřík v sobě ukrývá tři prasátka. Ano, právě ta, která si stavěla své domečky, aby se ukryla před zlým vlkem. Společně doma jim můžete pomoci jejich obydlí postavit pomocí stolní hry. Také si můžete pohádku přečíst i zahrát. Čeká na vás pexeso, puzzle, nejen o nich, ale i o ostatních pohádkových bytostech.

Už se těšíte na společná „růžovo-kufříková“ dobrodružství? Tak hurá do toho – právě pro vás svítí „růžová“!

VEČERNÍKOVÝ ŽLUTÝ

 

Pohádka na dobrou noc je základem pro bezpečný pocit dítěte při usínání. Čtená nebo vyprávěná těmi nejbližšími by měla být součástí každodenního večerního rituálu rodin.

Další variantou je známý Večerníček, který za námi do domácností chodí téměř šedesát let a několik generací nás přesvědčuje o své nepostradatelnosti.

Díky knize „Dobrý večer, dobrou noc“ se s večerníkovými hrdiny můžete setkat nejen před usínáním, dokonce si s nimi můžete zahrát různé hry a pořádně se pobavit.

Tak hurá za maxipsem Fíkem, Rákosníčkem nebo Rumcajsem s Cipískem a ostatními.

VEČERNÍKOVÝ MODRÝ

 

S láskyplným přáním „Dobrou noc, sladké sny“, by děti měly cítit něhu doznívající pohádky vyprávěné nebo čtené těmi nejbližšími. Pohádka na dobrou noc je základem pro bezpečný pocit dítěte při usínání a měla by tvořit každodenní večerní rituál.

I náš známý Večerníček se pro mnohé stal součástí večerního ukládání do hajan. Tento (NE)obyčejný kufřík vám přináší známé hrdiny, se kterými si můžete pohrát i během dne.

Kdo to bude tentokrát? Přece kamarádi v „modrém kufříku“!

VEČERNÍKOVÝ ZELENÝ

 

Další z kufříků, který v sobě ukrývá známé hrdiny večerních pohádek. Ti přicházejí k vám domů v knižní podobě a vytvářejí tak příležitost pro nádherné a nezapomenutelné chvíle při četbě, ať už před spaním nebo v průběhu dne. Tyto nenahraditelné prožitky pokládají u dětí základ pro kladný vztah ke knihám v jejich budoucím životě.

Uvnitř kufříku na vás ještě čekají další různorodé činnosti vycházející z přečtených příběhů, s nimiž zajisté zažijete spoustu krásných chvil, a ještě přispějete k přirozenému rozvoji vašeho dítěte. Nezáleží na tom, zda jde o večerníček, raníček či odpoledníček…

MAZLÍČKOVÝ

 

O tom, že domácí mazlíček je nejen k mazlení pojednává Den domácích mazlíčků. Důležité je dětem zprostředkovat povědomí o zodpovědnosti za živé stvoření, stejně jako o povinnostech spojených s pořízením mazlíčků.  (Mimochodem jaké povinnosti mají děti u vás doma již nyní?)

Kufřík v sobě skrývá podněty například k naučnému čtení, karetním a logickým hrám nebo kreslení podle šablon. Pomocí hry a milých společných zážitků se zodpovědnosti děti naučí zajisté snadněji.

KOČIČKOVÝ

 

Kočka jako jeden z nejrozšířenějších domácích mazlíčků je hravá a mrštná. I vy se díky našemu (NE)obyčejnému kufříku můžete společně vydat do kočičí říše. Čeká na vás zábava i „učení“. Tak se pořádně protáhněte, umyjte si kožíšek a opilujte drápky, vaše dobrodružná cesta již brzy začne. Navíc na vás čeká jedinečný průvodce – maňásek. Čí? No přece kočičí!

PEJSKOVÝ

 

Psi, pejsci, hafani i hafíci… Ti všichni na vás čekají v dalším našem (NE)obyčejném kufříku, který je motivován Dnem domácích mazlíčků.

Společně si můžete například listovat zajímavým atlasem psů, zahrát stolní hru, poskládat puzzle nebo si připomenout známý příběh o zvířecích kamarádech. Společnost vám bude dělat (NE)obyčejný psí maňásek. A protože se říká „pes – nejlepší přítel člověka“, tak si můžete společně o přátelství doma povykládat a třeba si k tomu všemu dění pozvat své přátele.